Tunezja - Travelon.pl Tunezja - Travelon.pl Tunezja - Travelon.pl Tunezja - Travelon.pl

Tunezja - Transport

(Strony) > > > Transport

Tam i z powrotem

Z biurem podróży

Do Tunezji wyjazdy organizują prawie wszystkie biura podróży. Oferowane są różne formy wyjazdów – od najtańszych last minute aż po luksusowe. Z biurem podróży leci się do Tunezji czarterem na lotnisko, które z reguły znajduje się blisko celu podróży. Biura podróży organizują przejazd z lotniska do hotelu.

Wyjazdy indywidualne – droga lotniczą

Najszybciej do Tunezji można dotrzeć samolotem. Można skorzystać z regularnych linii lotniczych, często z czarteru, do których bilety na niewykorzystane miejsca często sprzedawana są przez biura podróży. Stałe połączenia oferuje miejscowy przewoźnik Tunisair, a także inne towarzystwa lotnicze jak dla przykładu Alitalia, Air France i inne.

Kolejne lotnisko międzynarodowe jest jeszcze w Monastyrze i na wyspie Dżerba. Do tego ostatniego portu lotniczego są jednak tylko połączenia czarterowe.

Promem

Jeżeli Państwo chcą podróżować po lądzie i morzu, to można wybrać prom z jednego portu europejskiego. Stałe połączenia promowe ma Marsylia, włoski Neapol, Solerno. Z Sycylii wypływają statki z Trapani. W lecie można do Tunezji dostać się drogą morską także z Malty.

Transport drogowy

W Tunezji obowiązuje ruch prawostronny. Drogi są w bardzo dobrym stanie, ale na południu nie obejdzie się bez auta terenowego.

Auto

Wypożyczenie samochodu jest właściwym wariantem. Auta w wypożyczalniach są w dobrym stanie technicznym, a tygodniowe użyczenie kosztuje około 500 TD. Koszt paliwa wynosi około 0,43 TF/litr. Respektowane jest polskie prawo jazdy.

Transport miejski

W Tunisie jeżdżą autobusy i tramwaje. W innych miastach do przemieszczania służą w większości pomarańczowe taksówki. Do jednego pojazdu wejdą maksymalnie 3 osoby. Należy uważać, by korzystać z samochodów wyposażonych w taksometr.

Autobus

Miejscowe linie autobusowe mają dobre pokrycie, co pozwala na dotarcie praktycznie do wszystkich miejsc. Także dobra jest ich jakość. Na głównych trasach autobusy są klimatyzowane, często aż za bardzo i dlatego zawsze warto mieć ze sobą sweter lub inne ciepłe okrycie. W okresie letnim autobusy bywają także przepełnione w dni świąteczne.

Louage

Są to większe taksówki. W większości białe pojazdy z czerwonym paskiem. Kursują w dużych miastach, a kierowcy podają kierunek trasy. Zabierają 5-7 pasażerów. Na ich wypełnienie zwykle długo się nie czeka.

 

Najnowsze informacje...

18.01.2012 Pismo arabskie
27.09.2011 Malouf
01.12.2009 Park Narodowy Chambi

Ostatnio na forum...

25.03.2012 Tunezja - kilka pytań [pilne!]
02.09.2011 Djerba- pytanie
30.04.2011 Djerba lub Ląd
29.04.2011 Bakszysz
28.04.2011 Specjalista Tunezja

Najnowsze zdjęcia...

Carthage
Monastir
Sunset
Tunezja 3
Tunezja 2