Tunezja - Travelon.pl Tunezja - Travelon.pl Tunezja - Travelon.pl Tunezja - Travelon.pl

Tunezja - Monastir

(Strony) > > > Monastir

Położenie Monastiru

Monastir znajduje się na południowym końcu zatoki morskiej Hammamet. Panuje tutaj umiarkowany klimat i znajdziemy tutaj czyste niebo oraz przezroczyste lśniące morze. Niedaleko długich plaż, pomiędzy dwoma półwyspami znajduje się port rybacki.

Historia Monastiru

Najbardziej znanym zabytkiem tego miasteczka jest bezspornie Ribat – opiewany islamski klasztor, który powstał w VIII wieku. Oprócz niego znajdziemy także Muzeum Islamu, w którym możemy zobaczyć stare rękopisy i wiele innych niezwykłych pamiątek z początków X wieku. Do cennych zabytków należy także meczet Bourguiba, który czci pamięć pierwszego prezydenta niezależnej Tunezji, urodzonego w Monastyrze. Jest tutaj też mauzoleum rodziny Bourgibów, które wyróżnia się przede wszystkim złoconą kopułą i dwoma niepowszednimi minaretami.

Plaże

Najważniejsze plaże Monastiru to Skanes i Dkhily. Są to tereny z bardzo drobnym piaskiem i należą do najładniejszych, jakie może tunezyjskie wybrzeże zaoferować.

Sport i relaks v Monastiru

Oferta jest wyjątkowo zróżnicowana i bogata. Miejscowe centra sportów wodnych są dobrze wyposażone i oferują wszystko do pływania. Można zakosztować tutaj windsurfingu, paraglidingu i jazdy na nartach wodnych. Do dyspozycji są też dwa przepiękne pola golfowe, z których każde ma po 18 dołków. Do poprawy samopoczucia i sylwetki polecane są zabiegi thalassoterapie.

 

Najnowsze informacje...

18.01.2012 Pismo arabskie
27.09.2011 Malouf
01.12.2009 Park Narodowy Chambi

Ostatnio na forum...

25.03.2012 Tunezja - kilka pytań [pilne!]
02.09.2011 Djerba- pytanie
30.04.2011 Djerba lub Ląd
29.04.2011 Bakszysz
28.04.2011 Specjalista Tunezja

Najnowsze zdjęcia...

Carthage
Monastir
Sunset
Tunezja 3
Tunezja 2