Tunezja - Travelon.pl Tunezja - Travelon.pl Tunezja - Travelon.pl Tunezja - Travelon.pl

Tunezja - Mahdia

(Strony) > > > Mahdia

Mahdia to miasto, które powstało na małym skalistym półwyspie. Ma wielka przeszłość – było to pierwsze miasto kalifatu Fatymidów, które powstało w X wieku. Dzięki temu może się rozwijać aż do dziś, a przy tym oferować do zwiedzenia wiele zabytków. Nowe hotele luksusowe zbudowano tutaj stosunkowo niedawno i z tego względu są one w bardzo dobrym stanie.

Mahdia i tradycja

Do wyjątkowych należą piątkowe targi. Można je momentami porównać do bajki z tysiąca i jednej nocy, ponieważ w śród klasycznych upominków oferowane są tutaj piękne ubiory tradycyjne, jedwab, pozłacane ozdoby i prawdziwe złoto oraz kamienie szlachetne. W tym regionie także zwraca się dużą uwagę na wystrój wnętrza domostw. W tych najbogatszych 2/3 wysokości ścian pokrywają wyszywane tkaniny, a górna część ścian pokryta jest malowidłami. Takie domy można znaleźć dla przykładu na ulicy Hamza, gdzie jest ich przynajmniej 12.

Odkrycia

W 1907 rybacy zwrócili uwagę na zatopione kilka kilometrów od południowo-wschodniego wybrzeża tajemnicze antyczne przedmioty. Podczas łowienia ryb sieci zaczepiały często o jakieś słupy wystające z dna morskiego. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, iż na dnie znajduje się statek wypełniony przedmiotami artystycznymi przeznaczonymi do bogatej budowli. Oprócz marmurowych ozdób znaleziono tam artystyczne działa z brązu i figury z marmuru.

Morze i plaża

Kryształowa woda morska zachęca do nurkowania i sportów wodnych. Na wybrzeżu piasek jest drobny i wybielony. Czy człowiek może w tym momencie śnić o czymś więcej?

 

Najnowsze informacje...

18.01.2012 Pismo arabskie
27.09.2011 Malouf
01.12.2009 Park Narodowy Chambi

Ostatnio na forum...

25.03.2012 Tunezja - kilka pytań [pilne!]
02.09.2011 Djerba- pytanie
30.04.2011 Djerba lub Ląd
29.04.2011 Bakszysz
28.04.2011 Specjalista Tunezja

Najnowsze zdjęcia...

Carthage
Monastir
Sunset
Tunezja 3
Tunezja 2