Tunezja - Travelon.pl Tunezja - Travelon.pl Tunezja - Travelon.pl Tunezja - Travelon.pl

Tunezja - Hammamet

(Strony) > > > Hammamet

To antyczne miasto należy do grupy głównych nadmorskich kurortów tego kraju. Mury obronne, podobnie jak i stare miasto zbudowane zostały przez Arabów w X wieku. Dzisiaj Hammametma 20 tys. mieszkańców, które oprócz turystyki utrzymują się z rybołówstwa. Ponad 80 kompleksów hotelowych potwierdza, iż dominuje tutaj turystyka. W XIX wieku był to ulubiony kurort francuskich artystów i dzięki temu otrzymał przydomek tunezyjskiego Saint Tropez. Hammamed ma również korzystne położenie, co ułatwia zwiedzanie miasta i jego okolic.

Zabytki

Za murami obronnymi Kasbah kryje się stary Hammamet. Wąskie, kręte uliczki zachwycają znajdującymi się na każdym kroku meczetami. Podstawy starego miasta zbudowane było w X wieku przez Arabów, ale główna jego część powstała w XV wieku, a pozostała w XVII wieku.

W południowej strefie hotelowej znajduje się Międzynarodowe Centrum Kultury Śródziemnomorskiej Georgese Sébastiana, rumuńskiego szlachcica i milionera, który tutaj osiedlił się w latach dwudziestych minionego stulecia.

Zakupy

Podobnie jak w pozostałych centrach turystycznych, także i tutaj nie uciekniemy od rozległych bazarów i targowisk. Większość turystów wraca stad do domów z upominkami w postaci ręcznie tkanych (lub sprawiających takie wrażenie) dywanów, flakonów, ceramiki i innych (nie)praktycznych rzeczy.

Hammamet i relaks

Entuzjaści sportu znajda także w Hammamet coś dla siebie. Zależy to od wyposażenia danego hotelu, ale można liczyć tutaj na kursy tenisa, wszystkich możliwych sportów wodnych jak narty, windsurfing, nurkowanie...Jeżeli już Państwo się tym wszystkim zmęczą, to za rozsądną cenę można skorzystać z thalassoterapii.

Yasmine Hammamet

Największy kompleks hotelowy, a jednocześnie jeden z najbardziej luksusowych. Znajduje się w pobliży przystani jachtów i nastawiony jest przede wszystkim na biznesmanów i bogatych klientów. Kompleks tworzą przeważnie nowe budowle, chociaż na pierwszy rzut oka tego nie widać.

 

Najnowsze informacje...

18.01.2012 Pismo arabskie
27.09.2011 Malouf
01.12.2009 Park Narodowy Chambi

Ostatnio na forum...

25.03.2012 Tunezja - kilka pytań [pilne!]
02.09.2011 Djerba- pytanie
30.04.2011 Djerba lub Ląd
29.04.2011 Bakszysz
28.04.2011 Specjalista Tunezja

Najnowsze zdjęcia...

Carthage
Monastir
Sunset
Tunezja 3
Tunezja 2