Tunezja - Travelon.pl Tunezja - Travelon.pl Tunezja - Travelon.pl Tunezja - Travelon.pl

Tunezja - Djerba

(Strony) > > > Djerba

Już Odyseusz nazwał ją Wyspą lotosu. Tak się nią zauroczył, że zupełnie zapomniał o swojej podróży. To kraina z umiarkowanym klimatem, poza letnimi upałami. Stare części wyspy były świadkami wielkiego rozkwitu, ale bogata historia, którą tworzyli Barbarzyńcy, Żydzi, Hiszpanie, a także piraci.

Houmt Souk

Jest stolicą Djerby. Ma około 60 000 mieszkańców. Cały ruch w tym mieście związany jest z bazarami. Turyści zachwycają się głownie trzema meczetami: Jemaa El Ghorba, Jemaa Et-Trouk i idi Brahim El Jamni. Również znajdziemy tutaj słynną arabską budowlę Brodj El Kebir, która powstała w XV wieku podczas rządów Abi Faresa al-Havishi. Piękny widok z murów obronnych na 9 metrowej wysokości obelisk. Natomiast z całą historią zapozna nas Muzeum sztuki i tradycji.

Mellita

Miasto zamieszkałe jest przez jedną z najstarszych społeczności islamskich. Jest tu meczet z IX wieku Jamaa El-Kebir, który należy do najstarszych budowli na wyspie.

Guellala

Mała wioska, która znajduje się około 9 kilometrów od stolicy. Jest tutaj centrum sztuki garncarskiej. Powstaje tutaj typowa ceramika na żółtym tle z motywami geometrycznymi. Można też podziwiać pracę garncarzy, którzy chętnie pokazują turystom swoje rzemiosło.

Miasta rzymskie

Meninx, Bourgou, Ghizen stanowią jedyną pamiątkę po Rzymianach, którzy osiedlili się tutaj już w czwartym stuleciu przed narodzinami Chrystusa.

Golf

Słynne pole golfowe stworzył słynny brytyjski architekt Martin Hawtree, który sam je także otwierał w 1995 roku. To kraina dla miłośników golfa, która składa się z trzech 9 dołkowych boisk. Tutaj mogą grać zarówno początkujący jak i technicznie doświadczeni zawodnicy.

Djerba Explore

To jeden z dużych kompleksów turystycznych, który znajduje się około 19 kilometrów od stolicy.

Muzeum sztuki islamskiej

Tutaj znajdziemy szczegółowa dokumentację bogactwa i różnorodności islamskiej sztuki. Zbiór obejmuje ponad tysiąc eksponatów i pozna Państwa z przodkami islamskiej cywilizacji.

Heritage

Duży teren za muzeum, który pozna Państwa z architekturą Djerby. Znajdziemy tu kilka domów, które pozwolą na poznanie miejscowej architektury.

Farma krokodyli

Można tutaj zobaczyć ponad 400 krokodyli i poznać jak żyją na co dzień.

 

Najnowsze informacje...

18.01.2012 Pismo arabskie
27.09.2011 Malouf
01.12.2009 Park Narodowy Chambi

Ostatnio na forum...

25.03.2012 Tunezja - kilka pytań [pilne!]
02.09.2011 Djerba- pytanie
30.04.2011 Djerba lub Ląd
29.04.2011 Bakszysz
28.04.2011 Specjalista Tunezja

Najnowsze zdjęcia...

Carthage
Monastir
Sunset
Tunezja 3
Tunezja 2